مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع انگشتر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت خرید و فروش عقیق سرخ یمنی

قیمت خرید و فروش عقیق سرخ یمنی

عقیق سرخ یمنی در دوران باستان،جایگاه والایی داشته است.گفته می شود تشنگی را فرو نشانده و از بروز تب جلوگیری می کند. افسانه ها می گویند جادوگران از آن برای تغییر جهت طوفان استفاده می کرده اند.

تاریخچه عقیق سرخ یمنی

عقیق سرخ یمنی

در گذشته هایی نه چندان دور رگه هایی از عقیق سرخ در یمن پیدا شد که دارای عقیق نسبتا قرمز رنگ بسیار پاک و پررنگ بود که در واقع همان عقیق کارنلاین با کیفیت بسیار بالایی بود که دارای جلای براق قابل توجه بوده و رنگ یدستی داشت که به عقیق سرخ یمنی شهرت یافتند.

این سنگ ها به گونه ای بودند که هیچ نوع فعالیتی در جهت زیبایی بیشتر سنگ نیازمند نبود.

علت قیمت زیاد این نوع از عقیق ها در همین بی نیاز بودن آن به فرایند آرایشی می باشد که در جواهرات بسیار نادر و کمیاب محسوب میشود.

و به این دلیل در بین سایر سنگ های عقیق یک مورد خاص و بسیار کم نظیر محسوب می شد.آخرین استخراجات عقیق سرخ از این معدن حدود هشتاد سال پیش انجام گرفت و این رگه معدنی از این نوع عقیق به اتمام رسید.

با این شرایط میتوان ویژگی های عقیق سرخ یمنی را به چند دسته تقسیم کرد:

بی نیازی به هرگونه تغییر در شکل ظاهری
کمیاب بودن
جلای روغنی و براق

نام ماندگار عقیق سرخ یمنی

نام عقیق سرخ یمنی در تجارت عقیق ماندگار شده است به طوری که امروزه به بیشتر عقیق هایی با رنگ سرخ عقیق سرخ یمنی میگویند.

در واقع عقیق های سرخ یمنی مانند عسل شفاف و بی نیاز به فعالیت روی آن و تمیز کاری میباشد. به‌دلیل کمیاب بودن و قیمت بالای این نوع عقیق اغلب عقیق یمنی اصل را به شکل نازک و صاف تراش می دهند تا کمترین هدر رفت را در موقع تراشیدن آن داشته باشد.

شفافیت بالای این عقیق با سایر عقیق ها به آسانی قابل تشخیص می باشد.ما بقی عقیق ها به شرط قرار نگرفتن در فرایند های تغییری در سطوح عقیق خوب و باکیفیت قرار میگیرند مانند عقیق کارنلیان به رنگ جیگری که امروزه در بازار بسیار مشاهده میشوند. هرچه میزان شفافیت عقیق بیشترودر همین حال خوش رنگ تر باشد قیمت بالاتری برای فروش آن در نظر میگیرند. بر خلاف یاقوت درجه یک و یا زمرد ممتاز در برخی نقاط جهان که میتوان به آنها برند تجاری زمرد کلمبیا و یاقوت برمه طلقی می شوند و قابل درک در تجارت جواهر هستند.

در حرفه سنگ شناسی عقیق ساده را نباید عقیق یمنی نام گذاری کرد زیرا عقیق یمنی اصلی نیازی به تغییر دهی و فرایند های گرمایی ندارد. اما برخی عقیق ها فاقد این ویژگی ها هستند.اما این روز ها استفاده از اسم عقیق یمنی به سایر عقیق ها در خریدوفروش ها به سلیقه افراد بوده و به کار برده می شود.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: مجموعه ما

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120000000

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

 

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع انگشتر دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.